Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

Dodano: 28.09.2023 r.

Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.
 
Nowy obiekt powstanie przy ul. Hoffmanowej na terenie należącym do BSH. W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Firma rozpoczęła już przygotowanie placu budowy.
 
Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się w nim pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.
 
- Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD – mówi Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.
 
Z kolei Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie podkreśla, że nowy budynek będzie przyjazny dla pracowników.
 
Reklama
„Nowa siedziba R&D będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne będą zachęcały do spotkań i twórczej pracy. Pracownicy będą też mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras.” – powiedział Andrzej Gdula.
 
Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. WYkonawcą części budowlanej będzie firma Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.
 
BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski. W rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Reklama