Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

Dodano: 18.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ulica Iwonicka to kolejne miejsce na mapie Rzeszowa, w którym powstaje właśnie nowy chodnik. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Od strony bloków spółdzielni mieszkaniowej Projektant, wzdłuż ulicy Iwonickiej prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej stronie ulicy szybko powstają jednak kolejne inwestycje mieszkaniowe, a na wysokości ulicy Solińskiej miasto wybudowało żłobek i przedszkole. Nowy chodnik pozwoli do nich bezpiecznie dotrzeć rodzicom i ich pociechom.

- Skorzystają także mieszkańcy nowych budynków, które są tutaj wciąż budowane. Chodnik będzie miał około 200 metrów długości. Zaczyna się na wysokości przystanku autobusowego przy ulicy Korczyńskiej i prowadzi w rejon ulicy Solińskiej – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja przy ul. Iwonickiej składa się z dwóch etapów. Poza wspomnianym, nowym chodnikiem to także modernizacja drugiego odcinka, prowadzącego do przedszkola od ulicy Pańskiej. Całość będzie kosztować 262 tysiące złotych. Tegorocznych inwestycji w infrastrukturę pieszą w Rzeszowie jest więcej. To jeszcze m.in. chodniki przy ul. Wieniawskiego (od Św. Rocha do Sulikowskiego), Langiewicza (od przychodni MRUK MED do ul. Miedzianej), Karpińskiego oraz łącznik ulic Architektów i Boya Żeleńskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

Kasy samoobsługowe w E.Leclerc

RZESZÓW. Kasy samoobsługowe są dostępne od połowy sierpnia. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Rzeszów

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw.

Rzeszów

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

RZESZÓW. O przenosiny busów firmy „Marcel” zabiegał prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Do Rzeszowa powrócą upały. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 31 st. C.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada upały w 17 powiatach województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Jaką popularnością cieszyła się wakacyjna linia kolejowa do słowackich Medzilaborec?

RZESZÓW. W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego.

Reklama