Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na Drabiniance powstają nowe bloki. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy. Mieszkańców o inwestycji nie poinformowano, a wraz z zakończeniem inwestycji tamtejszy teren może czekać paraliż komunikacyjny.

Doskonale ulokowane tereny nad rzeszowskim zalewem przyciągają nie tylko tłumy rzeszowiaków łaknących świeżego powietrza i odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim to łakomy kąsek dla deweloperów, dla którym inwestycje przy samym brzegu to reklamowy strzał w dziesiątkę.

O tym, jak bardzo „na topie” są takie tereny świadczą trwające na terenie miasta inwestycje, m.in. Bulwary Park oraz na osiedlu Grabskiego, gdzie nowo budowane budynki nie dość, że są oddalone od Wisłoka o zaledwie kilka metrów, to dodatkowo są położone na takiej samej wysokości.

Kolejną inwestycją tego typu są Tarasy Nad Zalewem, choć w przypadku tej inwestycji sprawa jest nieco bardziej zawoalowana. Pierwotnie teren, plan inwestycji oraz wydane warunki zabudowy należały do mieleckiej firmy Centro-Bud. Aktualnie inwestycją zajmuje się firma DevelopRes. Na pytanie czy plan inwestycji został wykupiony wraz z wszelkimi pozwoleniami na rozpoczęcie budowy słyszymy od dyrektora ds. nieruchomości w firmie DevelopRes lakoniczną odpowiedź: „tak”.

W zasadzie nie mamy za co winić deweloperów. Skoro miasto zgadza się na zabudowę takich terenów, to z perspektywy biznesowej, aż żal z takiej możliwości nie skorzystać, zważywszy na to, że ulokowanie inwestycji na ul. Kwiatkowskiego, vis a vis akademików Uniwersytetu Rzeszowskiego, gwarantuje szybką sprzedaż mieszkań. Dodajmy, że aktualnie rozpoczęły się tam już prace budowlane.
Reklama
Ostatnimi czasy na sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały mówiący o umieszczaniu na biuletynie informacji publicznej informacji o wydanych warunkach zabudowy. Temat został zawieszony, a radni mają o nim dyskutować w komisji. Kiedy ponownie powróci na sale sesyjną nie wiadomo. Właśnie o informowanie chodzi, bo po rozmowie z przewodniczącym Rady Osiedla Drabinianka Janem Domino wiemy, że mieszkańcy o inwestycji nie dowiedzieli się od Ratusza, lecz w momencie kiedy zobaczyli, że teren został odgrodzony i deweloper rozpoczyna budowę.

Zgodnie z informacjami jakie widnieją na stronie inwestycji, przy ul. Kwiatkowskiego powstają dwa budynki od strony drogi oraz cztery złączone budynki ulokowane bliżej Wisłoka. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić w ręce mieszkańców już w lipcu 2021 roku. Budynki bliżej rzeki mają mieć sześć pięter, natomiast te bliżej drogi będą nieco wyższe – 11 piętrowe. Na terenie inwestycji planowana jest również budowa garażu podziemnego.

Jeżeli wszystkie budynki zostaną już zamieszkane, wjazd i wyjazd na ul. Kwiatkowskiego stanie się dla mieszkańców tego terenu prawdziwą udręką, o czym zapewne przekonamy się w ciągu najbliższych lat.




Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Rzeszów

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany...

Rzeszów

Policyjne działania na rzeszowskim odcinku autostrady A4

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali nowoczesne urządzenia służące do mierzenia odległości. Kontrole przeprowadzono na rzeszowskim odcinku autostrady A4. Ujawniono 13 wykroczeń.

Reklama