Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

Dodano: 07.02.2023 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Nowy obiekt dla dzieci powstanie na terenie pomiędzy ul. Myśliwską a ul. Św. Huberta. Teren ma ok. pół hektara powierzchni i stał się własnością miasta w ubiegłym roku. Wtedy też Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął projektowanie zadania.

Zgodnie z dokumentacją, jednym z elementów placu będzie duży zestaw zabawowy, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Zostanie on wyposażony w takie elementy jak m.in przejażdżka linowa, zjeżdżalnia, tunel, ruchome schody czy motyl wspinaczkowy.

Ponadto na nowym placu zabaw pojawią się również huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. Nie zapomniano także o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń.
Reklama
Potrzebę budowy placu zabaw i stworzenia terenów rekreacyjnych w tej części miasta zgłosili przedstawiciele osiedla Miłocin Św. Huberta podczas spotkań z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. - Te zadania zostały wpisane na listę projektów, które będę realizował – mówi prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowano na 16 lutego. Plac zabaw ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Reklama