Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Nowy obiekt dla dzieci powstanie na terenie pomiędzy ul. Myśliwską a ul. Św. Huberta. Teren ma ok. pół hektara powierzchni i stał się własnością miasta w ubiegłym roku. Wtedy też Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął projektowanie zadania.

Zgodnie z dokumentacją, jednym z elementów placu będzie duży zestaw zabawowy, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Zostanie on wyposażony w takie elementy jak m.in przejażdżka linowa, zjeżdżalnia, tunel, ruchome schody czy motyl wspinaczkowy.

Ponadto na nowym placu zabaw pojawią się również huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. Nie zapomniano także o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń.
Reklama
Potrzebę budowy placu zabaw i stworzenia terenów rekreacyjnych w tej części miasta zgłosili przedstawiciele osiedla Miłocin Św. Huberta podczas spotkań z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem. - Te zadania zostały wpisane na listę projektów, które będę realizował – mówi prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert zaplanowano na 16 lutego. Plac zabaw ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Reklama