Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

Dodano: 17.05.2023 r.

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Park dla Seniora utworzony zostanie na terenie zieleńca znajdującego się w sąsiedztwie siedziby MPEC. W południowej części terenu zamontowane zostaną m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń. Wzdłuż głównej alei powstaną trejaże z ławkami, obsadzone rabatami, zaprojektowane w sposób umożliwiający stworzenie zielonego dachu. Ustawiony zostanie także parklet, który połączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. “biblioteczce miejskiej”. W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, stworzone zostaną rabaty. Wokół drzew zamontowane będą ławki. Wybrane drzewa oraz grupy roślin będą podświetlane.  W ramach zadania wymienione zostaną również kosze na śmieci oraz ławki.

Wykonawca tej inwestycji zostanie wybrany jeszcze w tym miesiącu. Na wykonanie parku będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Reklama