Rzeszów - Sobota, 14.06.2025
Reklama

Przy ul. Warszawskiej powstaną ekrany dźwiękochłonne? Ratusz: nie ma jeszcze decyzji

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa zwrócił się z prośbą do Ratusz o instalacje wzdłuż ul. Warszawskiej ekranów dźwiękochłonnych. W Urzędzie Miasta słyszymy, że „nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

Z wnioskiem o zainstalowanie ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż zabudowań przy ul. Warszawskiej zgłosił się Marcin Fijołek, radny miasta Rzeszowa i szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek uwzględnia również podobną inwestycję na łączniku między ul. Warszawską i ul. Lubelską.

„Brak odpowiednich osłon akustycznych na tej jednej z najruchliwszych ulic w Rzeszowie niekorzystnie wpływa na poziom hałasu komunikacyjnego odczuwanego przez mieszkańców oraz poziom bezpieczeństwa” – pisze radny Marcin Fijołek w swojej interpelacji.

O budowę ekranów wzdłuż ul. Warszawskiej zapytaliśmy rzeszowski Ratusz: „Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

Rzeszów

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa. Oficjalne wyniki wyborów

RZESZÓW. Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa -  wynika z sondażu exit poll, przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych.

Rzeszów

Mieszkańcy części ulicy Lenartowicza będą mieli nową sieć sanitarną

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza. Sieć sanitarna w tym miejscu była już w złym stanie i wymagała pilnej interwencji.

Rzeszów

W sobotę kilka ulic w Rzeszowie będzie zamkniętych

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”, na który składają się trzy dyscypliny - pływanie, jazda rowerem i bieg. Ulice, przez które przebiegał będzie odcinek rowerowy,...

Rzeszów

Kiermasz Ogrodniczy przed G2A Arena

RZESZÓW/JASIONKA. Kiermasz odbędzie się w najbliższy weekend. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rzeszów

W sobotę otwarcie basenów ROSiR

RZESZÓW. Od soboty, 12 czerwca czynne będą baseny otwarte Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Jałowego 23a.

Rzeszów

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. 

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od piątku duże utrudnienia na ul. Wierzbowej

RZESZÓW. Od piątku 11 czerwca na ul. Wierzbowej prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej. W związku z pracami przez kilka dni będą utrudnienia w ruchu.

Reklama