Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

Dodano:

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

- Kontynuujemy wszystkie zajęcia, które najlepiej się do tej pory sprawdziły. Dla dorosłych to przede wszystkim lekcje języka polskiego oraz języka angielskiego, a także porady prawne i psychologiczne. Nadal też będzie u nas czynny punkt bankowy oraz punkt pomocy przy wypełnianiu wniosków o nadanie numeru PESEL. Dodatkowo wprowadzamy dwie prelekcje: dotyczące świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy oraz aktywnego poszukiwania pracy  – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu Akademickiego IQ, w którym mieści się świetlica.

Najmłodsi goście świetlicy niezmiennie mogą liczyć na warsztaty i zajęcia artystyczne z animatorami, kino z popcornem oraz kącik gier. Każdego popołudnia dzieci otrzymują ciepły posiłek, a dla wszystkich gości dostępne są kawa, herbata, słodkie przekąski oraz strefa wi-fi.
Reklama
W tym tygodniu świetlica „Przyjdź i odpocznij” będzie czynna w dniach 29 marca – 1 kwietnia w godz. 13:30 – 18:00.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców. Uczelnia zwraca się również z prośba o współpracę do firm i punktów gastronomicznych, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla gości świetlicy. Zainteresowane osoby/firmy mogą kontaktować się pod adresem: iq@wsiz.edu.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Reklama