Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (26 października 2024 r.) ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę, która stanowi ostatni etap szkolenia jakie przeszli w ciągu ostatnich dni. Uroczystość odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim. W związku tym w rejonie urzędu wystąpią utrudnienia w ruchu. Po przysiędze zaplanowano defiladę i pokaz sprzętu wojskowego.

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników z 3 PBOT odbędzie się w sobotę, o godz. 12:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. W związku z tym, tego dnia od godz. 10:00 do godz. 13:00 zamknięty będzie fragment ulicy Jana III Sobieskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, do ronda Tokarczuka przy Klasztorze oo. Bernardynów.

Sobotnia ceremonia odbędzie się przy akompaniamencie rzeszowskiej orkiestry wojskowej. Po zakończeniu przysięgi zaplanowano defiladę wojskową oraz pokaz sprzętu. W trakcie wydarzenia dostępne będą również punkty informacyjne, w których będzie można uzyskać więcej informacji na temat wszystkich służb mundurowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Rzeszów

Rondo przy ZUS ma nazwę

RZESZÓW. „Rondo im. Ignacego Daszyńskiego” – taką nazwę otrzymało nowe rondo w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie. 

Reklama