Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

Dodano:

fot. twojakrew.pl
fot. twojakrew.pl
RZESZÓW. Po Warszawie, Szczecinie i Kielcach, przyszedł czas na Rzeszów. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, które uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski.

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz. Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji „Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężyło miasto Rzeszów zdobywając 2 879 głosów.
 
Akcja pn. „Trasa Czerwonej Nitki” odbywa się pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie” i propaguje idee krwiodawstwa. Jej najważniejszym punktem będzie wręczanie odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenia są przyznawane dla najbardziej zaangażowanych dawców krwi.
 
Reklama
Podczas pikniku będzie można uzyskać wszelkie informacje związane z krwiodawstwem oraz oddać krew w mobilnym punkcie pobierania krwi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji m.in. strefy dla dzieci i młodzieży z zajęciami plastycznymi, animacjami, konkursami, torami przeszkód i symulatorami. Dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w strefie bezpiecznej jazdy, gdzie będą czekały na nich symulatory dachowania i zderzeń, crash test oraz alkogogle. Na scenie – występy artystyczne, których zwieńczeniem będą koncerty gwiazd wieczoru: Lao Che i BARANOVSKi.

Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Trwa budowa nowoczesnego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się jesienią tego roku. Nowa placówka rozpocznie działalności 1 stycznia 2024 r.

Rzeszów

Pierwszy na Podkarpaciu system do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wzbogaci o specjalny system służący do wirtualnej rekonstrukcji zdarzeń kryminalnych i wizualizacji jego różnych wariantów. 

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Rzeszów

Trwają prace wykończeniowe na budowie hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny budynek powstaje w rejonie ulicy Towarnickiego, na działce między Zespołem Szkół nr 1 a urzędem marszałkowskim. Hala za 16,5 mln zł będzie gotowa jesienią.

Rzeszów

10 ukraińskich miast wspiera Rzeszów w drodze do Europejskiej Stolicy Kultury

RZESZÓW. Rzeszów ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kandydaturę stolicy podkarpacia wspiera już 10 miast ukraińskich, w tym sześć miast partnerskich.

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Reklama