Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

Punkt Informacji Europejskiej w Rzeszowie rozpoczął kolejną kadencję

Dodano: 29.06.2021 r.

fot. Materiały prasowe WSIiZ
fot. Materiały prasowe WSIiZ
RZESZÓW. EUROPE DIRECT Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oficjalnie zainaugurował kadencję na lata 2021-25.

Rzeszowski punkt EUROPE DIRECT jest jednym z ponad czterystu punktów informacyjnych w Unii Europejskiej, 24 punktów w Polsce i jedynym na Podkarpaciu. To miejsce pierwszego kontaktu w sprawach Unii Europejskiej dla wszystkich mieszkańców naszego województwa.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została ponownie wybrana jako instytucja prowadząca taki ośrodek, a oficjalnego otwarcia EUROPE DIRECT w dniu 28 czerwca br. dokonała Prorektor ds. Nauki WSIiZ, dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. Uczelni.

Misja EUROPE DIRECT to przede wszystkim komunikacja z mieszkańcami Podkarpacia: informowanie i wyjaśnianie szczegółów europejskiej polityki, a w szczególności znaczenia poszczególnych aktów prawnych w sprawach ważnych dla województwa. Istotnym celem jest także rozpowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania Unii i jej instytucji oraz przekazywanie do władz UE opinii mieszkańców regionu. Zadanie EUROPE DIRECT to również ścisła współpraca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej oraz Biurami Kontaktowymi Parlamentu Europejskiego.
Reklama
W wydarzeniu udział wzięli: Paweł Poncyljusz, Poseł na Sejm RP; Elżbieta Łukacijewska, Posłanka w Parlamencie Europejskim oraz Konrad Fijołek, nowo wybrany Prezydent Miasta Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Rzeszów

W Rzeszowie dyskutowano o szczepieniach przeciw COVID-19

RZESZÓW. W Rzeszowie odbyła się wczoraj pierwsza Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szczepieniom przeciw COVID-19. 

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Reklama