Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Od wybuchu wojny w Ukrainie punkt działał na dworcu PKP. Z powodu przebudowy budynku oraz placu i ulic w jego rejonie trzeba było go jednak przenieść. Pomieszczenia na ten cel udostępnił Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który w kamienicy przy ul. Grottgera 22 prowadzi jeden z kilku Punktów Obsługi Podróżnych. W punkcie pomocy obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy w naszym kraju.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej zmiana oznacza, że od 4 czerwca sprawy związane z ZTM będzie można załatwiać w sąsiednich Punktach Obsługi Podróżnych. Te najbliższe ulicy Grottgera działają na Dworcu Lokalnym przy ulicy Towarnickiego oraz na parterze biurowca przy ul. Targowej 1. W POP pasażerowie mogą m.in.: kupować bilety, wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską, zapisać na RKM uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, zapłacić mandat za jazdę bez ważnego biletu, czy złożyć reklamację.
Reklama
ZTM przypomina ponadto, że pasażerowie mają możliwość korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach za pomocą karty płatniczej, telefonu lub zegarka, bez konieczności posiadania papierowego biletu czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej. Bilety są dostępne także w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl i w biletomatach na przystankach oraz w autobusach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji.

Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Reklama