Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

Dodano: 08.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym, jej celem było podjęcie uchwały w sprawie przyłączenia sołectwa Malawa do miasta Rzeszowa.

Kilka minut po godzinie 08.00 w Gminie Krasne odbyła się dzisiaj sesja nadzwyczajna. Jej celem było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii odnośnie wyłączenia sołectwa Malawa z gminy Krasne i włączeniem jej go do Rzeszowa.

Warto również wspomnieć, że 9 grudnia ubiegłego roku odbyło się referendum w sprawie przyłączenia gminy Krasne do miasta Rzeszowa. W referendum udział wzięło 3206 mieszkańców gminy Krasne. Uprawnionych do głosowania było 8906 osób. Wyniki pokazały, że spośród 36% uprawnionych do głosowania większość opowiedziała się negatywnie za pomysłem połączenia gmin.

Podczas piątkowej sesji radni gminy, biorąc pod uwagę powyższe stanowisko mieszkańców, negatywnie zaopiniowali zmianę granic polegającą na włączeniu sołectwa Malawa do Rzeszowa. W głosowaniu udział wzięło 15 radnych, z czego 9 głosowało za uchwałą, 2 przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji.

Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Reklama