Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Rada Miasta zgodziła się na nowe osiedle. Kolejny krok należy do mieszkańców

Dodano: 01.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rada Miasta Rzeszowa zaakceptowała projekt uchwały mówiący o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami odnośnie stworzenia w mieście nowego osiedla. Osiedle Zawiszy Czarnego będzie wydzielone z przestrzeni os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa, jeżeli mieszkańcy wyrażą taką chęć.

Projekt uchwały został zawnioskowany przez Komisje Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi Rady Miasta Rzeszowa. Radni zaakceptowali pomysł przeprowadzenia konsultacji, przez co kolejny krok w tej sprawie zależy od mieszkańców.

Docelowo teren jaki znalazłby się w obrębie nowego osiedla możemy zamknąć w kwadracie pomiędzy ul. Przemysłową, Podkarpacką, al. Batalionów Chłopskich i ul. 9 Dywizji Piechoty. Ponadto w obrębie osiedla znajdzie się m.in. ulica Bieszczadzka, Rymanowską, Połonińska oraz ul. Matuszczaka.

„Nowe osiedle ma siłą rzeczy inne problemy niż stare, na którym infrastruktura techniczna, komunikacyjna i społeczna jest już od dawna zorganizowana. Dlatego wręcz konieczne jest utworzenie tam nowej jednostki pomocniczej” – czytamy w projekcie uchwały.

Projekt uchwały poparło 17 radnych.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Reklama