Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Radna PO złożyła wniosek o zmianę lokalizacji lodowiska krytego

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pojawił się wniosek o zmiane lokalizacji lodowiska krytego. Propozycja radnej z PO większością głosów została odrzucona. "Trzeba szukać najprostszej drogi" - oceniał Tadeusz Ferenc.

Temat, w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, podniosła radna Jolanta Kaźmierczak z Platformy Obywatelskiej przy okazji rozmów o Wieloletniej Prognozie FInansowej Miasta Rzeszowa . Wniosek radnej był związany ze zmianą lokalizacji inwestycji, jaką ma być budowa lodowiska.

Wg. aktualnych planów inwestycja ma zostać zlokalizowana przy ul. Zielonej. Jolanta Kaźmierczak wnosiła o zmianę na ul. Witosa/Wyspiańskiego, na tereny które aktualnie należą do Hartbexu. Radna w swoim wystąpieniu powoływała się na dużo większą obszerność tego obszaru, co docelowo miałoby się wiązać m.in. z budową większej ilości mniejsc parkingowych.

Przeciwko zmianie był zastępca prezydenta miasta Andrzej Gutkowski, gdyż zmiana wiązała by się z przeciągnieciem w czasie realizacji inwestycji, która aktualnie w WPF-ie datowana jest na lata 2017-2023, a jej łączny koszt wynosi 56 mln zł.
Reklama
Głos sprzeciwu wyraził również Wiesław Buż wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa: "Nie powinniśmy zgłaszać zmiany lokalizacji. To jest sprawa planowania przestrzennego. Uważam, że zbyt pochopnie postąpimy, jeżeli zmienimy lokalizację". Przeciwko był także prezydent Rzeszowa: "Są sprzeciwy, ale jeszcze więcej osób jest za. Jeżeli rada chce, żeby obiekt budować, to trzeba szukać najprostszej drogi" - wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Ponadto pojawiły się głosy, że jeżeli zmieniona zostałaby lokalizacja, miasto na nowo musiało by walczyć z możliwą falą protestów przeciwsko inwestycji, nie wspominając już o problemie wynikającym z przejęciem działek od aktualnego właściciela.

Poza radnymi z Prawa i Sprawiedliwości pozostali radni byli za pozostawieniem inwestycji w obecnej lokalizacji, zaś całą debate przerwał radny Sławomir Gołąb z Rozwoju Rzeszowa wnioskiem o zamknięcie dyskusji, który większością głosów rada przyjeła. Głosowanie nad propozycją Jolanty Kaźmierczak nie poszło po myśli wnioskodawcy i zostało odrzucone.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Reklama