Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Radna PO złożyła wniosek o zmianę lokalizacji lodowiska krytego

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Pojawił się wniosek o zmiane lokalizacji lodowiska krytego. Propozycja radnej z PO większością głosów została odrzucona. "Trzeba szukać najprostszej drogi" - oceniał Tadeusz Ferenc.

Temat, w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, podniosła radna Jolanta Kaźmierczak z Platformy Obywatelskiej przy okazji rozmów o Wieloletniej Prognozie FInansowej Miasta Rzeszowa . Wniosek radnej był związany ze zmianą lokalizacji inwestycji, jaką ma być budowa lodowiska.

Wg. aktualnych planów inwestycja ma zostać zlokalizowana przy ul. Zielonej. Jolanta Kaźmierczak wnosiła o zmianę na ul. Witosa/Wyspiańskiego, na tereny które aktualnie należą do Hartbexu. Radna w swoim wystąpieniu powoływała się na dużo większą obszerność tego obszaru, co docelowo miałoby się wiązać m.in. z budową większej ilości mniejsc parkingowych.

Przeciwko zmianie był zastępca prezydenta miasta Andrzej Gutkowski, gdyż zmiana wiązała by się z przeciągnieciem w czasie realizacji inwestycji, która aktualnie w WPF-ie datowana jest na lata 2017-2023, a jej łączny koszt wynosi 56 mln zł.
Reklama
Głos sprzeciwu wyraził również Wiesław Buż wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa: "Nie powinniśmy zgłaszać zmiany lokalizacji. To jest sprawa planowania przestrzennego. Uważam, że zbyt pochopnie postąpimy, jeżeli zmienimy lokalizację". Przeciwko był także prezydent Rzeszowa: "Są sprzeciwy, ale jeszcze więcej osób jest za. Jeżeli rada chce, żeby obiekt budować, to trzeba szukać najprostszej drogi" - wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Ponadto pojawiły się głosy, że jeżeli zmieniona zostałaby lokalizacja, miasto na nowo musiało by walczyć z możliwą falą protestów przeciwsko inwestycji, nie wspominając już o problemie wynikającym z przejęciem działek od aktualnego właściciela.

Poza radnymi z Prawa i Sprawiedliwości pozostali radni byli za pozostawieniem inwestycji w obecnej lokalizacji, zaś całą debate przerwał radny Sławomir Gołąb z Rozwoju Rzeszowa wnioskiem o zamknięcie dyskusji, który większością głosów rada przyjeła. Głosowanie nad propozycją Jolanty Kaźmierczak nie poszło po myśli wnioskodawcy i zostało odrzucone.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Reklama