Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

Dodano: 25.02.2019 r.

fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
RZESZÓW. Na sesji Rady Miasta pojawi się projekt uchwały mówiący o zamianie działek na os. Nowe Miasto. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, jeden z projektów uchwał mówi o zamianie działek miasta z  działkami osoby prywatnej. Miasto posiada tereny, które znajdują się za Lidlem na ul. Podwisłocze, natomiast osoba prywatna posiada tereny bliżej Mostu Zamkowego. Mowa o działkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisłoka.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego głos w sprawie projektu uchwały zabrali radni Prawa i Sprawiedliwości: „Obawiamy się, że zamiana może być z przeznaczeniem na cele budowlane, ci spowodowałoby, że realizacja parku mogła by być zagrożona” – wyjaśniał Marcin Fijołek, szef klubu PiS.

O jaki park chodzi? W zasadzie o propozycje na realizację inwestycji na tych terenach. Pomysł na zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka został zatwierdzony uchwałą z dnia 28 sierpnia 2018 roku, aby uniknąć przypadkowości w zagospodarowaniu przestrzenią wzdłuż zachodniej strony ul. Podwisłocze.
Reklama
„Pozostały pas terenu pomiędzy nową zabudową przy ul Podwisłocze a brzegiem rzeki Wisłok powinien by…c zagospodarowany jako teren zieleni publicznej urządzonej. W jego skład powinien wchodzić nadbrzeżny pasaż spacerowy oraz infrastruktura rekreacyjna i zieleń parkowa pomiędzy pasażem a nową zabudową” – czytamy w projekcie uchwały z ubiegłego roku.

Po poszukiwaniach właściciela działki w księgach wieczystych, okazuje się że należą one do osoby związanej ze spółką N.G. Development. Wiemy również, że radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli zdjąć projekt uchwały z jutrzejszych obrad.

„Będziemy za tym, żeby punktu nie wprowadzać do porządku obrad. Uważamy, że powinien on zostać bardziej dogłębnie przedyskutowany. Powinno o to również być zapytani mieszkańcy. Z taką uchwałą powinniśmy poczekać do czasu, aż miasto przygotuje plan zagospodarowania tego terenu” – dodaje Fijołek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zamknięty fragment drogi w Malawie

RZESZÓW. W związku z pracami drogowymi, przez dwa dni nieprzejezdny będzie odcinek drogi powiatowej nr 1396R w Malawie.

Rzeszów

600 mln zł dla dwóch podkarpackich szpitali

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło listę projektów strategicznych rekomendowanych do realizacji w latach 2026 – 2029. Wśród nich znalazły się dwa ogromne projekty z Podkarpacia, w tym m.in. budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Już wkrótce Prezydent Rzeszowa odbędzie kolejne spotkanie z mieszkancami w ramach cyklu "Rzeszów To My".

Rzeszów

Meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Miasto wznawia kursy dla seniorow

RZESZÓW. W październiku i w listopadzie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli kilkukrotnie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja.

Rzeszów

Postępuje rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. Zadanie objmuje budowę nowej części szkoły oraz remont starego budynku. Warta blisko 20 mln zł inwestycja, ma być gotowa w...

Rzeszów

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. „Żądamy natychmiastowego powrotu...

Rzeszów

Trwa przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie poszukuje firmy, która wybuduje Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej. Potencjalni wykonawcy mają czas do 24 października na złożenie ofert.

Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych pozostaje w rejestrze zabytków

RZESZÓW. „Bitwa” o Pomnik Walk Rewolucyjnych (zwany również Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego) zakończona. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, słynny rzeszowski monument pozostaje w rejestrze zabytków.

Reklama