Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższą sesję Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały, mówiący o przebudowie sześciu skrzyżowań: „to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Już w najbliższy wtorek odbędzie się VI sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów obrad jest projekt uchwały dotyczący rozbudowy kilku skrzyżowań, wniesiony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wg. projektu, radni „ustalają kierunki działania dla prezydenta Rzeszowa”, które polegają na rozbudowie sześciu skrzyżowań w mieście. Projekt uchwały uwzględnia prace jakie należy wykonać na każdym z nich. Chodzi o:
 
  1. wykonanie pasa do skrętu w prawo na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z al. Sikorskiego wraz z dodatkowym pasem włączenia się do ruchu na al. Sikorskiego,
  2. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii Krajowej z pasa do skrętu w prawo od al. Sikorskiego,
  3. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Batalionów Chłopskich z pasa do skrętu w prawo od ul. Staroniwskiej,
  4. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na al. Witosa z pasa do skrętu w prawo od ul. Krakowskiej,
  5. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii krajowej z pasa do skrętu w prawo od ul. Paderewskiego,
  6. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Warszawskiej z pasa do skrętu w prawo od ul. Staromiejskiej.
 
„Rozbudowa istniejących skrzyżowań według niniejszej uchwały to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście. Wskazane działania powinny mieć korzystny wpływ na poprawę płynności poruszania się w niektórych rejonach miasta” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
O tym, czym pomysł PiS zostanie zaakceptowany przez pozostałych radnych dowiemy się 29 stycznia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Reklama