Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

Dodano: 18.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „Piesi oraz rowerzyści czują dyskomfort w podróżowaniu tamtym odcinkiem” – czytamy w interpelacji dotyczącej poszerzenia drogi i budowy chodnika dla pieszych na odcinku przy ul. Zawiszy Czarnego.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Szpyrka i radny Rozwoju Rzeszowa Daniel Kunysz wystosowali do Ratusza interpelację w sprawię poszerzenia obecnej, wąskiej drogi przy ul. Zawiszy Czarnego, na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

„Pomysł wyznaczenia dróg jednokierunkowych nie zyskał akceptacji mieszkańców” – wyjaśniają radni.

Propozycja radnych uwzględnia również budowę chodnika dla pieszych oraz montaż znaku ograniczającego prędkość do 30 km/h.

„W styczniu 2017 r. MZD przygotował koncepcje przebudowy, oraz zebrane podpisy mieszkańców, którzy chcą przekazać miastu swoje działki” – wyjaśniają w interpelacji radni.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji rzeszowskiego Centrum Informacji Turystycznej

RZESZÓW. Nowa lokalizacja, dla osób poszukujących informacji o rzeszowskich atrakcjach, znajdzie się przy ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

O tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” walczy już tylko 16 miast. Podkarpacie reprezentuje Rzeszów

RZESZÓW. Ruszył drugi etap Plebiscytu Miast. Rzeszów znalazł się w finałowej 16-nastce.

Rzeszów

Zamknięto Podziemną Trasę Turystyczną. Po otwarciu stanie się drugim „Hydropolis”?

RZESZÓW. Cała inwestycja kosztować będzie prawie 22 mln zł.

Rzeszów

Specjalna linia autobusowa z okazji 28. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Odjazdy autobusu spod Ratusza wykonywane będą o godzinach 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 i 18:00.

Rzeszów

Miasto szykuje się do rozbudowy szkoły na os. Matysówka

RZESZÓW. Ruszył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Matysówka.

Reklama