Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

Dodano: 24.06.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami, odsunięcie ławek oraz wyczyszczenie kostki granitowej z uwzględnieniem wyrównania jej powierzchni.

Pierwszą sprawę, na jaką zwraca uwagę radny Rozwoju Rzeszowa Daniel Kunysz, jest chodnik jaki znajduje się na al. Pod Kasztanami. Jest on zbyt wąski i podczas wzmożonego ruchu spacerowicze, w tym kobiety z wózkami mają problemy z minięciem, przez co schodzą z chodnika i wydeptują zieleń pomiędzy kostką brukową i kostką granitową.

Kolejna sprawa dot. właśnie kostki granitowej, która zdaniem radnego, powinna zostać wyczyszczona i „wypełniona bezbarwną żywicą ochronną, która poprawi estetykę oraz wyrówna nierówności”.
Reklama
Trudno się nie zgodzić, że wzmożony ruch na chodniku powstaje głównie przez nierówności na kostce granitowej, utrudniające poruszanie się kobietom w butach na obcasie, rodzicom z wózkami oraz osobom jadącym hulajnogami.

„Należy również odsunąć ławki od głównego ciągu, tak aby siedzące na nich osoby nie utrudniały ruchu pieszego” – czytamy w interpelacji.

Ponadto wg. treści interpelacji rewitalizacja tej przestrzeni przyczyni się do ożywienia alei. Daniel Kunysz w swojej interpelacji wnosi również o poprawę oświetlenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Reklama