Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Ranking Forbes. Rzeszów miastem przyjaznym dla biznesu

Dodano: 08.04.2024 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najnowszym rankingu Forbes, Rzeszów znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast najbardziej przyjaznych dla biznesu, w kat. miast od 150 do 299 tys. mieszkańców.

- Rzeszów - miasto najbardziej przyjazne dla biznesu poleca się do dobrego życia i inwestycji, a ja, jako jego prezydent, jestem bardzo dumny z mojego miasta - mówi Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa. - Rzeczywiście, mimo trudnych czasów dla samorządów, Rzeszów rozwija się bardzo szybko. 18 nowych, dużych firm dało w ostatnim czasie pracę 3 tysiącom osób. Łączymy pracę z jakością życia, infrastrukturę z zielenią w mieście. Rzeszów jest wspaniałym miejscem.  I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - dodaje prezydent.
Reklama
Na potrzeby rankingu, miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców: powyżej miliona, czyli sama Warszawa; 300 tys. – do miliona; 150–299 tys.; 50–149 tys.; poniżej 50 tys. Do przeliczenia na 1000 mieszkańców brano pod uwagę: liczbę rejestracji nowych spółek w danej miejscowości, liczbę zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek. Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

Spośród miast liczących od 150 do 299 tys. mieszkańców, najbardziej przyjazny dla biznesu okazał się Rzeszów. Stolica Podkarpacia wyprzedziła tym samym takie miasta jak m.in. Katowice, Białystok, Gdynię czy Częstochowę.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Reklama