Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg polegający na rozbudowie systemu Strefy Płatnego Parkowania. Docelowo zostanie zainstalowanych 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych. Mają zacząć działać do 16 listopada 2020 roku.

Docelowo rozbudowa systemu do obsługi strefy płatnego parkowania służyć ma do opomiarowania liczby miejsc parkingowych w mieście, toteż zadania jakie stoją przed przyszłym wykonawcą wiążą się z przeprowadzeniem analizy oraz uruchomieniem systemu. Do realizacji celu potrzebne będzie 338 kamer, które monitorować będą 2200 miejsc parkingowych.

To nie koniec nowości. Planowane jest również stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, w której znajdziemy informacje o zajętych miejscach w stosunku do wszystkich miejsc dostępnych, informację o stanie miejsc parkingowych zwizualizowanych na podkładzie mapowym, informację o statusie kamer (online/offline) na podkładzie mapowym oraz moduł zarządzania informacjami wyświetlanymi na tablicach zmiennej treści.

Kamery znajdą się na 57 ulicach miasta, to m.in. strefy płatnego parkowania przy ul. Szopena, Sobieskiego, Słowackiego, Piłsudskiego, Naruszewicza, Lubomirskich, Mickiewicza, Lisa-Kuli, Langiewicza, Kopernika, Jałowego, Jagiellońskiej, Grottgera, Cieplińskiego, Chrzanowskiej oraz Asnyka.
Reklama
Warto wspomnieć, że dodatkowymi celami inwestycji jest usprawnienie pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg oraz przyśpieszenie reakcji na zdarzenia losowe, jakim mogą być m.in. wypadki drogowe. Dodatkowym atutem jest też fakt, że nowy system pozwoli zmniejszyć ilość aktów wandalizmu, w których sprawcy uchodzą bezkarnie.

Poza tym wybudowanych zostanie dodatkowych 10 tablic zmiennej treści, których zadaniem będzie wyświetlanie informacji o stanie zajętości miejsc parkingowych. Pracę nad wprowadzeniem w życie wszystkich powyższych nowości mają zostać zakończone do 16 listopada 2020 roku.

Na oferty zainteresowanych wykonawców miasto czeka do 8 maja br. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa widzimy, że władze miasta na inwestycje zamierzają przeznaczyć 9 160 730 zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Rzeszów

5 wypadków, 7 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. Podczas minionego weekendu w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim doszło do pięciu wypadków, w których ucierpiało 7 osób.

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Reklama