Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

Dodano: 03.04.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg polegający na rozbudowie systemu Strefy Płatnego Parkowania. Docelowo zostanie zainstalowanych 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych. Mają zacząć działać do 16 listopada 2020 roku.

Docelowo rozbudowa systemu do obsługi strefy płatnego parkowania służyć ma do opomiarowania liczby miejsc parkingowych w mieście, toteż zadania jakie stoją przed przyszłym wykonawcą wiążą się z przeprowadzeniem analizy oraz uruchomieniem systemu. Do realizacji celu potrzebne będzie 338 kamer, które monitorować będą 2200 miejsc parkingowych.

To nie koniec nowości. Planowane jest również stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, w której znajdziemy informacje o zajętych miejscach w stosunku do wszystkich miejsc dostępnych, informację o stanie miejsc parkingowych zwizualizowanych na podkładzie mapowym, informację o statusie kamer (online/offline) na podkładzie mapowym oraz moduł zarządzania informacjami wyświetlanymi na tablicach zmiennej treści.

Kamery znajdą się na 57 ulicach miasta, to m.in. strefy płatnego parkowania przy ul. Szopena, Sobieskiego, Słowackiego, Piłsudskiego, Naruszewicza, Lubomirskich, Mickiewicza, Lisa-Kuli, Langiewicza, Kopernika, Jałowego, Jagiellońskiej, Grottgera, Cieplińskiego, Chrzanowskiej oraz Asnyka.
Reklama
Warto wspomnieć, że dodatkowymi celami inwestycji jest usprawnienie pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg oraz przyśpieszenie reakcji na zdarzenia losowe, jakim mogą być m.in. wypadki drogowe. Dodatkowym atutem jest też fakt, że nowy system pozwoli zmniejszyć ilość aktów wandalizmu, w których sprawcy uchodzą bezkarnie.

Poza tym wybudowanych zostanie dodatkowych 10 tablic zmiennej treści, których zadaniem będzie wyświetlanie informacji o stanie zajętości miejsc parkingowych. Pracę nad wprowadzeniem w życie wszystkich powyższych nowości mają zostać zakończone do 16 listopada 2020 roku.

Na oferty zainteresowanych wykonawców miasto czeka do 8 maja br. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa widzimy, że władze miasta na inwestycje zamierzają przeznaczyć 9 160 730 zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Reklama