Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

Dodano: 22.08.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

W kategorii I, która dotyczy projektów związanych z budową, modernizacją i remontem infrastruktury miejskiej zgłoszono 16 pomysłów. 75 projektów odnotowano w kategorii II dotyczącej inwestycji w infrastrukturę osiedlową. Zadań związanych z działaniami o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym mieszkańcy zgłosili 65.

Do 6 września potrwa weryfikacja zgłoszonych projektów pod względem formalnym i merytorycznym. Od 9 do 16 września to czas na ewentualne odwołania. Ostateczną liczbę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 23 września. Dzień później rozpocznie się głosowanie.

Reklama

W przyszłym roku na projekty zgłoszone przesz mieszkańców w ramach RBO miasto przeznaczy rekordową sumę - blisko 16 mln zł. To o ponad 6 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji. - Każde z rzeszowskich osiedli otrzyma pulę środków do wydania na swoim terenie. Mieszkańcy osiedla głosując wskażą, które zadanie ich zdaniem jest najważniejsze i najpilniejsze do realizacji – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podczas lipcowej konferencji prasowej zorganizowanej z okazji startu kolejnej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Oprócz zwiększania puli środków przeznaczonych na realizację zadań w ramach RBO 2025, jest jeszcze jedna nowość - inwestycje wskazane przez rzeszowian będą realizowane na każdym z osiedli.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Rzeszów

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Kamieniu

86-letnia kobieta potrącona przez samochód, zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama