Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dodano: 05.12.2025 r. / Redakcja

Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK
Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

RDK od lat wspiera lokalnych twórców rękodzieła i producentów tradycyjnej żywności. Budziwojski kiermasz daje im możliwość zaprezentowania swojej pracy, natomiast mieszkańcom Rzeszowa i okolic — szansę na nabycie niepowtarzalnych ozdób świątecznych i regionalnych specjałów. Wszystkie produkty, które pojawią się na stoiskach, powstały z najwyższą starannością w podkarpackich pracowniach artystycznych i rzemieślniczych.

O świąteczną atmosferę zadbają: uczestnicy zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rzeszowie, Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz zespół Folki. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą własne ozdoby świąteczne. Efekty ich pracy będzie można uwiecznić w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym.

Reklama

IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, w godzinach 10:00–16:00, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Organizatorzy zachęcają do zabrania gotówki oraz dobrego, świątecznego nastroju. Tak jak w poprzednich latach, oferta wystawców będzie prezentowana również online — za pośrednictwem wydarzenia na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mniej betonu, więcej zieleni w Rzeszowie

RZESZÓW. Więcej zieleni, nowy park kieszonkowy oraz ogrody deszczowe w centrum miasta – tak ma w skrócie wyglądać realizacja unijnego projektu zakładającego częściowe odbetonowanie Rzeszowa.

Corner Point

W centrum Rzeszowa powstanie nowoczesny biurowiec. Jest pozwolenie na budowę

RZESZÓW. Po blisko 5-latach uzyskano pozwolenie na budowę nowoczesnego budynku biurowego Corner Point w centrum Rzeszowa. Będzie to pierwszy w stolicy Podkarpacia biurowiec klasy A.

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Reklama