Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dodano: 05.12.2025 r. / Redakcja

Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK
Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

RDK od lat wspiera lokalnych twórców rękodzieła i producentów tradycyjnej żywności. Budziwojski kiermasz daje im możliwość zaprezentowania swojej pracy, natomiast mieszkańcom Rzeszowa i okolic — szansę na nabycie niepowtarzalnych ozdób świątecznych i regionalnych specjałów. Wszystkie produkty, które pojawią się na stoiskach, powstały z najwyższą starannością w podkarpackich pracowniach artystycznych i rzemieślniczych.

O świąteczną atmosferę zadbają: uczestnicy zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rzeszowie, Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz zespół Folki. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą własne ozdoby świąteczne. Efekty ich pracy będzie można uwiecznić w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym.

Reklama

IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, w godzinach 10:00–16:00, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Organizatorzy zachęcają do zabrania gotówki oraz dobrego, świątecznego nastroju. Tak jak w poprzednich latach, oferta wystawców będzie prezentowana również online — za pośrednictwem wydarzenia na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Reklama