Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dodano: 05.12.2025 r. / Redakcja

Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK
Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

RDK od lat wspiera lokalnych twórców rękodzieła i producentów tradycyjnej żywności. Budziwojski kiermasz daje im możliwość zaprezentowania swojej pracy, natomiast mieszkańcom Rzeszowa i okolic — szansę na nabycie niepowtarzalnych ozdób świątecznych i regionalnych specjałów. Wszystkie produkty, które pojawią się na stoiskach, powstały z najwyższą starannością w podkarpackich pracowniach artystycznych i rzemieślniczych.

O świąteczną atmosferę zadbają: uczestnicy zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rzeszowie, Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz zespół Folki. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą własne ozdoby świąteczne. Efekty ich pracy będzie można uwiecznić w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym.

Reklama

IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, w godzinach 10:00–16:00, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Organizatorzy zachęcają do zabrania gotówki oraz dobrego, świątecznego nastroju. Tak jak w poprzednich latach, oferta wystawców będzie prezentowana również online — za pośrednictwem wydarzenia na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w okresie święta Bożego Ciała?

RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.  

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie "Moc Odkrywców" - święto nauki dla małych i dużych

RZESZÓW. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Rzeszów

Nowe przejazdy rowerowe na pięciu rzeszowskich skrzyżowaniach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. W wakacje będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 18.50 z Rynku w kierunku akademików przy ul. Cichej.

Rzeszów

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 11 czerwca czynne będą zarówno baseny otwarte ROSiR przy ul. Pułaskiego, jak i kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego.

Reklama