Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Regionalne Centrum Komunikacji w Rzeszowie otwarte. Pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP
Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP

RZESZÓW. Mieszkańcy Podkarpacia zyskali nowe narzędzie w walce z wykluczeniem informacyjnym. W Rzeszowie otwarto Regionalne Centrum Komunikacji, które ma zapewnić osobom z niepełnosprawnościami równy dostęp do usług publicznych i społecznych.

Placówka jest częścią ogólnopolskiej sieci szesnastu centrów, które od połowy kwietnia 2026 roku działają w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Rzeszowski punkt oferuje bezpłatne wsparcie tłumaczy i specjalistów oraz rozwiązania zdalne, dzięki którym pomoc jest dostępna z każdego miejsca w kraju. Z usług RCK mogą korzystać osoby głuche, głuchoniewidome, niewidome oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Projekt powstał dzięki współpracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).

Centrum w Rzeszowie jest już czynne dla interesantów i oferuje pomoc w codziennych sprawach — od wizyty u lekarza, przez załatwianie formalności urzędowych, po umówienie wizyty u fryzjera.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatni w tym roku Podkarpacki bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, smaczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić podczas sobotniego Podkarpackiego Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Pies wbiegł pod koła samochodu, kierująca dachowała

51-letnia kobieta kierująca mitsubishi, chcąc unikną zderzenie z psem, zaczęła gwałtownie hamować i straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowała kobieta trafiła do szpitala. Policjanci ustalają właściciela psa. Grozi mu kara grzywny.

Rzeszów

Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg na ul. Przemysłowej w Rzeszowie już prawie gotowy

RZESZÓW. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kończy prace przy wymianie sieci ciepłowniczej na ul. Przemysłowej. Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg zastąpi przestarzałą instalację.

Rzeszów

W południowej części Rzeszowa powstaje ogród kieszonkowy z boiskiem piłkarskim [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogrodzone mini boisko piłkarskie, tyrolka, drewniany mostek, bujaki oraz elementy edukacyjne – tak będzie wyglądać nowy ogród kieszonkowy na osiedlu Biała. Prace są już na zaawansowanym etapie.

Rzeszów

57-latka straciła ponad 40 tys. zł. Myślała, że pomaga angielskiemu lekarzowi

RZESZÓW. 57-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego padła ofiarą oszusta, który podawał się za angielskiego lekarza. Kobieta straciła ponad 40 tys. zł.

Rzeszów

Na ul. Przemysłowej otwarto nowy park handlowy. Obok powstanie McDonalds

RZESZÓW. W piątek, 29 listopada odbyło się otwarcie parku handlowego Viva Park Rzeszów na osiedlu Zawiszy Czarnego. Tuż obok w niedalekiej przyszłości powstanie kolejna w stolicy Podkarpacia restauracja McDonalds.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Zabłysną 6 grudnia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W centrum Rzeszowa trwają prace przy świątecznym dekorowaniu miasta na sezon zimowy 2024/2025. Montowane są iluminacje oraz elementy Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

Zderzenie jeepa z autobusem w Nowym Borku pod Rzeszowem

NOWY BOREK. Przed południem, w Nowym Borku w powiecie rzeszowskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca jeepa zderzył się z autobusem komunikacji międzygminnej. Następnie w autobus uderzył jeszcze inny samochód. Na szczęście...

Reklama