Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Regionalne Centrum Komunikacji w Rzeszowie otwarte. Pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP
Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP

RZESZÓW. Mieszkańcy Podkarpacia zyskali nowe narzędzie w walce z wykluczeniem informacyjnym. W Rzeszowie otwarto Regionalne Centrum Komunikacji, które ma zapewnić osobom z niepełnosprawnościami równy dostęp do usług publicznych i społecznych.

Placówka jest częścią ogólnopolskiej sieci szesnastu centrów, które od połowy kwietnia 2026 roku działają w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Rzeszowski punkt oferuje bezpłatne wsparcie tłumaczy i specjalistów oraz rozwiązania zdalne, dzięki którym pomoc jest dostępna z każdego miejsca w kraju. Z usług RCK mogą korzystać osoby głuche, głuchoniewidome, niewidome oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Projekt powstał dzięki współpracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).

Centrum w Rzeszowie jest już czynne dla interesantów i oferuje pomoc w codziennych sprawach — od wizyty u lekarza, przez załatwianie formalności urzędowych, po umówienie wizyty u fryzjera.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Rzeszów

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w...

Rzeszów

Ruszyły prace przy rewitalizacji parku na Słocinie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zdemontowane urządzenia zabawowe na placu zabaw, przygotowane palety z kostką brukową – w parku na rzeszowskim osiedlu Słocina rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” to...

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec na ul. Geodetów w Rzeszowie zostanie zmodernizowany

RZESZÓW. 15-piętrowy budynek biurowo-administracyjny przy ul. Geodetów 1 zostanie zmodernizowany. Inwestycję za ponad 26 mln zł zrealizuje firma Erbud. Umowa została już podpisana.

Reklama