Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Regionalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Już po raz drugi w tym roku mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję zaopatrzyć się w regionalne produkty od lokalnych producentów. Na stoiskach dostępne będą sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory i wiele więcej.

Sprzedawane wyroby pochodzą od lokalnych producentów. Na bazarku pojawia się zazwyczaj około 100 wystawców z regionu. Oferowane przez nich produkty są świeże, smaczne, ekologiczne i zdrowe.

W jednym miejscu będzie można kupić wszystko - od jedzenia, przez wyroby pszczelarskie, różne odmiany roślin, po oryginalne rękodzieło - wprost od ich producentów. - To już 12. edycja przedsięwzięcia, które niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców - mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Podkarpacki Bazarek odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia, jak zawsze w Parku Papieskim (parking od al. Armii Krajowej) w godz. 8:00 – 14:00.

Organizatorem targu są: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale i Urząd Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek.

Rzeszów

Piwo studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

RZESZÓW. Piwo URwis studenckiego browaru UwaRzone zostało nagrodzone na „52. Chmielakach Krasnostawskich”. URwis zwyciężył w kategorii piw pszenicznych w stylu amerykańskim.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku na ul. Lwowskiej. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

Rzeszów

Remont drogi na osiedlu Matysówka. W piątek utrudnienia w ruchu, zawieszona linia nr 61

RZESZÓW. Na ulicy Nowe Wzgórze na osiedlu Matysówka zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja realizowana jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 400 tys. zł.

Reklama