Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Rekordowy maj w Jasionce. Prawie 100 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. W ostatnim czasie port lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nowy padł w maju. W poprzednim miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż o 19 procent lepszy od dotychczas najlepszego piątego miesiąca w historii.

W maju najwięcej osób (30 tys.) skorzystało z oferty Ryanaira oraz czarterów odlatujących do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą - prawie 8 tys., a Wizzairem - 3,7 tys. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znalazły się: Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach - Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

W czerwcu uruchomiono kolejne połączenia z podrzeszowskiego lotniska, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra). Lada dzień (od 26 czerwca) ruszają loty na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością.

Reklama

Od początku 2024 roku z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało już ponad 366 tys. osób.

– Dziękuję naszym pasażerom za zaufanie i wybór oferty z siatki połączeń dostępnej na naszym lotnisku. Warto zauważyć, że oprócz lotów czarterowych, sprawdzają się też „letnie” kierunki regularne, jak Alicante czy Zadar, a Lufthansa - po uruchomieniu drugiego połączenia dziennie do Monachium - notuje świetne wyniki w Jasionce. To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

 RZESZÓW/JASIONKA. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. 

Rzeszów

Pierwsze opaski bezpieczeństwa dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. W Rzeszowie rozdano pierwsze, specjalne opaski, które mają pomóc starszym osobom w nagłych przypadkach.

Rzeszów

Na Bulwarach powstaje nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Będzie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra. Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października.

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będą cztery pasy ruchu do autostrady

RZESZÓW. Wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi. 

Rzeszów

W sobotę Marsz Równości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Marsz odbędszie się pod hasłem "Idziemy po równość i pokój".

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Reklama