Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Rekordowy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono już ponad 800 tys. pasażerów

Dodano: 06.10.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że już na początku października przekroczyliśmy poziom 800 tys. obsłużonych pasażerów. Motywuje nas to do kolejnych prorozwojowych działań. Dziękuję pasażerom za zaufanie i wybór lotniska Rzeszów-Jasionka, a załodze portu za zaangażowanie w pracę – mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

2023 to rekordowy rok w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W każdym miesiącu liczba obsłużonych pasażerów była większa niż w analogicznym okresie rekordowego, 2019 roku. Wówczas przez 12 miesięcy obsłużono 772 tys. pasażerów. Ta liczba została już przekroczona, co zapowiada bardzo dobry wynik na koniec bieżącego roku.
Reklama
W czwartek, 5 października na podrzeszowskim lotnisku odprawiono 800-tysięcznego pasażera w tym roku. Szczęśliwcem okazał się pan Jacek z Łańcuta, który tego dnia razem z wnuczkami odlatywał do Gdańska na pokładzie PLL LOT. Podróżni otrzymali od zarządu atrakcyjne upominki, nie zabrakło również okolicznościowego tortu.


fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W bieżącym roku największym powodzeniem wśród pasażerów cieszyły się loty na Wyspy Brytyjskie, do Warszawy oraz do Monachium. Wśród lotów wakacyjnych najbardziej popularne są połączenia do Turcji, Egiptu i Grecji. Tegorocznym hitem lata są też loty do Rzymu oferowane przez linie Wizz Air.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Reklama