Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. Jasionka rozwija siatkę połączeń, dzięki czemu wzrasta liczba pasażerów. W wakacje lotnisko będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Od początku roku z portu lotniczego w Jasionce skorzystało ponad 200 tysięcy pasażerów. W maju liczba podróżnych przekroczyła 60 tysięcy, co stanowi ponad 90 proc. ruchu odnotowanego z tym samym miesiącu 2019 roku, który był najlepszym w historii lotniska.

Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki. Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory przylecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku.
Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Bombardier Q400.  Wystartują one z podrzeszowskiego lotniska o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny zaplanowany jest na 22.35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.
Reklama
- To trzecia - obok Wenecji i Olsztyna - nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Cieszę się, że nasza współpraca z narodowym przewoźnikiem konsekwentnie się rozwija. Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach,  bo to dla nas strategiczny partner - podkreśla Adam Hamryszczak.

W wakacje ponad 80 rejsów do 12 krajów

W okresie wakacyjnym z Jasionki odbywać się będzie w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu  oraz regularne połączenia do Gdańska. W najbliższych dniach wystartują kolejne trasy:  do Burgas, Wenecji i na wyspę Rodos.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Reklama