Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

Dodano: 18.03.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bernardyńskiej. Jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek szkoły jest sukcesywnie remontowany i doposażany. Jedną z ostatnich zrealizowanych tu inwestycji było odnowienie znajdującego się przy szkole placu zabaw. Pod koniec 2023 roku przyszedł czas na kompleksowy remont dachu.

Prace realizuje wyłoniona w przetargu firma Construm z Krosna. Ich koszt to 1 mln zł. Zadaniem wykonawcy było m.in. naprawa konstrukcji i kominów, montaż nowych rynien, włazów oraz pokrycia, wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

Aktualnie na ukończeniu są prace dekarskie przy kryciu dachu panelami z blachy i montaż obróbek blacharskich. - Do wykonania pozostaną jeszcze wyposażenie dachu m.in. w płotki przeciwśniegowe i instalację odgromową oraz wykonanie na poddaszu nowej instalacji oświetleniowej – przekazał Konrad Fijołek.

Prace przy remoncie dachu mają zakończyć się w kwietniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Reklama