Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

Dodano: 20.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon letni nieco później.

W centrum rzeszowskiej starówki rozpoczęły się prace remontowe. Roboty prowadzone na wniosek Wydziału Inwestycji UM Rzeszowa, polegają na uszczelnianiu instalacji biegnących pod płytą Rynku, a ich celem jest uniknięcie przecieków do trasy podziemnej.

Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska, odpowiedzialna m.in. za remont ul. Grunwaldzkiej oraz przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Prace obejmują obszar o powierzchni ponad 500 m2. Zgodnie z planem, mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

Na 1 kwietnia zapowiedziano rozpoczęcie sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku. W związku z pracami remontowymi, część restauratorów będzie musiała wstrzymać się z otwarciem ogródka. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31. To przestrzenie wynajęte m.in. przez Stary Browar Rzeszowski, restaurację ZEST, Kebab’s House, pub Świt czy restaurację Radość.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. 19 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze letnim 2024. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ujawnili 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez NSZZ RI „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego...

Rzeszów

Latem znów polecimy z Jasionki prosto do Gdańska

RZESZÓW/JASIONKA. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT do letniej siatki połączeń dodały bezpośrednie połączenie z Jasionki do Gdańska.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej drogi na osiedlu Kotuli?

RZESZÓW. Jesienią ma być gotowa droga, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Zadanie o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag.

Rzeszów

Budowa hali I LO idzie zgodnie z planem. Kończy się montaż szklanych fasad

RZESZÓW. Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym.

Rzeszów

Najlepszy styczeń w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW / JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył w pierwszym miesiącu nowego roku prawie 62 tysiące pasażerów. To wynik 7 procent lepszy od ubiegłorocznego, dotąd rekordowego.

Reklama