Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

Dodano: 20.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon letni nieco później.

W centrum rzeszowskiej starówki rozpoczęły się prace remontowe. Roboty prowadzone na wniosek Wydziału Inwestycji UM Rzeszowa, polegają na uszczelnianiu instalacji biegnących pod płytą Rynku, a ich celem jest uniknięcie przecieków do trasy podziemnej.

Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska, odpowiedzialna m.in. za remont ul. Grunwaldzkiej oraz przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Prace obejmują obszar o powierzchni ponad 500 m2. Zgodnie z planem, mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

Na 1 kwietnia zapowiedziano rozpoczęcie sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku. W związku z pracami remontowymi, część restauratorów będzie musiała wstrzymać się z otwarciem ogródka. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31. To przestrzenie wynajęte m.in. przez Stary Browar Rzeszowski, restaurację ZEST, Kebab’s House, pub Świt czy restaurację Radość.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall. Oferty zajęć, strefa malucha, rabaty dla uczniów

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 września.

Rzeszów

Nowy rektor Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie przejął władzę rektorską

RZESZÓW. Nowy rektor zamierza z Politechniki stworzyć uczelnię, która będzie motorem napędowym nie tylko w regionie podkarpacia.

Rzeszów

Uszkodziła auto przy ul. Lwowskiej i odjechała. Miała ponad 3 promile

RZESZÓW. Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej kobiecie, która będąc pod wpływem alkoholu, uszkodziła zaparkowany samochód, a gdy dowiedziała się, że poszkodowany wezwał policję, odjechała z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

RZESZÓW. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

Rzeszów

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

RZESZÓW. Radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom.

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Reklama