Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

Dodano:

fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
RZESZÓW. Gruntownie wyremontowany budynek będzie siedzibą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczyste otwarcie obiektu mieszczącego się przy ulicy Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie zostało połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, którą ufundował Powiat Rzeszowski.

Nowo otwarty budynek przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt został zakupiony od banku w ubiegłym roku przez Powiat Rzeszowski za około 4 mln zł. Następnie poddano go robotom budowlanym. Koszt wykonanych robót to 3,5 mln zł.

„Przedsięwzięcie związane z zakupem tej kamienicy oraz jej gruntowną modernizacją realizowaliśmy z myślą o podniesieniu standardów obsługi naszych mieszkańców. Inwestycja ta jest dla nich znacznym udogodnieniem. Nowa siedziba Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie blisko Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym ma swoją siedzibę Starostwo Powiatowe w Rzeszowie” – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Powierzchnia użytkowa obiektu zajmuje 1754 m2. Na parterze budynku mieści się sala obsługi klienta. Z kolei pokoje biurowe znajdują się, zarówno na parterze, jak też I i II piętrze oraz na poddaszu. Jest także sala sesyjna Rady Powiatu Rzeszowskiego, która znajduje się na pierwszym piętrze. Kamienica jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas otwarcia odbyła się pokazowa sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego.
Reklama
„Cieszymy się, że Rada Powiatu Rzeszowskiego będzie miała w końcu „swoje” miejsce. Do tej pory byliśmy jedynym powiatowym samorządem na Podkarpaciu bez stałej siedziby rady powiatu. Radni powiatowi zbierali się w różnych miejscach, które nie należały do starostwa. Nie zawsze były to miejsca odpowiednie do tego celu. Najczęściej posiedzenia rady odbywały się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego” – stwierdza Tomasz Wojton, przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Modernizacja objęła wymianę części instalacji, konserwację ścian od piwnic aż po poddasze. Wiązała się ona także ze zmianą układu pomieszczeń, wykonaniem dodatkowych drzwi w ścianach nośnych, a także renowacją zabytkowych elementów. Dla potrzeb PODGiK-u stworzono nową serwerownię oraz zainstalowano nowe sieci teletechniczne, które usprawnią prowadzenie transmisji online z sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku nowej siedziby PODGiK odbyło się we wtorek 10 września 2019 r. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej to główny gospodarz nowego obiektu. Oficjalnie urząd będzie działał w nowym budynku już od tego tygodnia. Wrzesień będzie jednak miesiącem przejściowym, w którym interesanci będą przyjmowani jeszcze na ul. Targowej. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Źródło: Rada Powiatu Rzeszowskiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Reklama