RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.
Będzie to trzecia część remontu obiektu, który został wybudowany w latach 70-tych. W pierwszym etapie miasto odnowiło tu garaż na pojazd ratowniczy oraz najniższa kondygnację budynku. W etapie drugim remontowano kuchnię, klatkę schodową i część pomieszczeń na wyższej kondygnacji, gdzie powstały m.in. dodatkowe sanitariaty i druga kuchnia. Trzecia część prac zakłada m.in. modernizację sali widowiskowej i klatki schodowej. Zakres prac obejmie m.in. wymianę okien, posadzek, tynków, a także modernizację instalacji CO. Na oferty od wykonawców zainteresowanych przeprowadzeniem remontu Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 19 czerwca. Od momentu podpisania umowy na wykonanie prac będzie 120 dni.
Strażacy z OSP Bzianka czekają także na nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy.
- Lada chwila zostanie ogłoszony przetarg na jego dostawę. Ma to być duże auto ze zbiornikiem na wodę i kompletem sprzętu ratowniczo-gaśniczego. To dla nas wielka sprawa, bo aktualnie mamy tylko 18-letniego forda transita, który nie ma zbiornika – mówi Paweł Kawa z OSP Bzianka.
475 tysięcy złotych do zakupu auta dołoży miasto Rzeszów.
RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.
RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...
RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.
RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz