Rzeszów - Środa, 05.08.2026
Reklama

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

Dodano: 31.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa remont wiaduktu Śląskiego. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Pierwotnie prace na wiadukcie Śląskim miały się rozpocząć dużo wcześniej, jednak przez wzgląd na duże znaczenie tego odcinka dla ruchu w Rzeszowa zdecydowano, że remont rozpocznie się 1 lipca.

Za remont miasto zapłaci ok. 1 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, chodnik, balustrady. Wymieniona zostanie również dylatacja nawierzchni.

Choć początkowo inwestycja i co za tym idzie utrudnienia w komunikacji miały trwać do końca sierpnia, to istnieje możliwość, że prace zostaną zakończone dużo szybciej.

„Są wycięte stare dylatacje i przygotowane nowe. Temat będzie przyśpieszony. Myślę, że do połowy sierpnia powinniśmy to zrobić” – słyszymy podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta Rzeszowa z dyrektorami instytucji miejskich.

Przypomnijmy, że aktualnie ruch na wiadukcie Śląskim odbywa się dwoma pasami ruchu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim ratuszu gościli przedstawiciele Międzyparlamentarnej Rady NATO-Ukraina

RZESZÓW. Rozmawiano o pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz obecności wojsk w Rzeszowie i okolicach.

Rzeszów

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. 

Rzeszów

Rondo na Słocinie. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Dokumentacja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rzeszów

"Mobilny Urzędnik" pomaga załatwić sprawy bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Od 31 marca 2022 r. w Rzeszowie realizowany jest projekt pn. „Mobilny Urzędnik”. Dzięki usłudze, osoby o specjalnych potrzebach mogą załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Reklama