Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Miasto podpisało umowę z firmą z Wiązownicy, która zwyciężyła w przetargu na odnowę parku przy ul. Wieniawskiego. Jednym z elementów inwestycji są m.in., nasadzenia zielnie. W parku posadzone zostaną drzewa m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstanie również łąka kwietna.

Park zyska również nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku będą prowadziły trzy wejścia.
Reklama
Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Powstaną m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.

W południowo-zachodniej części parku powstanie drewniana altana, przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w niej stół z trzema miejscami siedzącymi. 

Dodatkowo park zostanie oświetlony. Postawionych zostanie 15 latarni.

Rewitalizacja parku będzie kosztować ponad 1,3 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Reklama