Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wiosnę. Koszt przebudowy wyniesie ok. 4 mln zł. Zanim jednak ruszą roboty budowlane, przeprowadzone zostaną prace archeologiczne.

Po przebudowie ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, władze miasta przechodzą do kolejnego etapu rewitalizacji rzeszowskiego deptaka, tym razem na remont czeka cały odcinek ul. Grunwaldzkiej.

„Mamy plan zrewitalizować ul. Grunwaldzka w całości. Dokumentacja jest gotowa i na wiosnę, może ok. marca, chcemy wpuścić na nią archeologów” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Zaznaczmy, że w trakcie przebudowy ulica nie będzie całkowicie zamknięta, a proces rewitalizacji odbywać się będzie na podobnych zasadach, jak m.in. w przypadku ul. 3 maja. Wszystko zacznie się od prac archeologicznych, prowadzonych przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego: „Musimy czekać aż oni skończą swoje prace, a później my wchodzimy” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Ile przebudowa będzie kosztować? „Około 4 mln zł” – informuje rzecznik, dodając że cała inwestycja zostanie najprawdopodobniej zakończona jeszcze w tym roku.
 
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i 17sierpnia.

Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji.

Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatywną

Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzchni około 5,5 ara. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30.

Reklama