Rzeszów - Środa, 02.07.2025
Reklama

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wiosnę. Koszt przebudowy wyniesie ok. 4 mln zł. Zanim jednak ruszą roboty budowlane, przeprowadzone zostaną prace archeologiczne.

Po przebudowie ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, władze miasta przechodzą do kolejnego etapu rewitalizacji rzeszowskiego deptaka, tym razem na remont czeka cały odcinek ul. Grunwaldzkiej.

„Mamy plan zrewitalizować ul. Grunwaldzka w całości. Dokumentacja jest gotowa i na wiosnę, może ok. marca, chcemy wpuścić na nią archeologów” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Zaznaczmy, że w trakcie przebudowy ulica nie będzie całkowicie zamknięta, a proces rewitalizacji odbywać się będzie na podobnych zasadach, jak m.in. w przypadku ul. 3 maja. Wszystko zacznie się od prac archeologicznych, prowadzonych przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego: „Musimy czekać aż oni skończą swoje prace, a później my wchodzimy” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Ile przebudowa będzie kosztować? „Około 4 mln zł” – informuje rzecznik, dodając że cała inwestycja zostanie najprawdopodobniej zakończona jeszcze w tym roku.
 
 

Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Rzeszów

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

RZESZÓW. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Reklama