Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Rocznica miejskiego programu in vitro. Fijołek: Mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowski program in vitro ma już rok.- Jego efekty już są - mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach. Mamy 14 szczęśliwych rodziców i zaraz będziemy mieli 7 nowych rzeszowianek lub rzeszowian – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Wczoraj w rzeszowskim Urban Labie podsumowano pierwszy roku funkcjonowania  programu in vitro w naszym mieście. W konferencji wzięła udział m.in. Barbara Nowacka, Minister Edukacji, która uczestniczyła w inauguracji miejskiego programu.

Barbara Nowacka mówiła m.in. że jednym z najważniejszych zobowiązań nowego rządu jest przywrócenie finansowania in vitro na szczeblu centralnym. Minister Edukacji, wspomniała, że spora liczba podpisów za przywróceniem programu została zebrana na Podkarpaciu. Wymieniła również Rzeszów, jako jeden z tych samorządów, które zdecydowały się na realizację miejskiego programu in vitro, w momencie kiedy metoda ta przestała być refundowana przez państwo.  
Reklama
Konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej zdrowotnej „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025”.   Został ogłoszony w listopadzie 2022 r.

- Na 3 lata funkcjonowania programu zabezpieczyliśmy 650 tys., zł. Program wystartował 18 stycznia 2023 r. Jego efekty już są - mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach. Mamy 14 szczęśliwych rodziców i zaraz będziemy mieli 7 nowych rzeszowianek lub rzeszowian – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Z klei wiceprezydent Rzeszowa, Krystyna Stachowska przypomniała, że miejski program in vitro skierowany jest do mieszkańców Rzeszowa, par – kobiet w wieku 20-40 lat i mężczyzn – którzy walczą z niepłodnością. Każdej z par przysługuje dofinansowanie 3 zabiegów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Rzeszów

Filie RDK przyjmujące dary będą zamknięte w niedziele

RZESZÓW. Wszystkie filie RDK, do których można przynosić dary dla uchodźców nie będą czynne w niedziele.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Kopisto i Wierzbową

​RZESZÓW. W końcu udało się otworzyć nową drogą, która połączyła ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Nowy łącznik nosi nazwę Podwisłocze.

Rzeszów

Kolizja na rondzie im. Rodziny Ulmów. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca, który spowodował kolizję na rondzie im. Rodziny Ulmów. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama