Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

W zeszłą niedzielę do szpitala specjalistycznego Pro Familia w Rzeszowie, zgłosiła się rodząca pacjentka wraz mężem, który jak się okazało był objęty kwarantanną. Kobieta świadomie zataiła ten fakt, podczas wypełniania ankiety  wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem, narażając tym samym personel oraz inne pacjentki szpitala.

Pracownikom szpitala udało się dosyć szybko wykryć nieprawdę, ponieważ ciężarna godzinę wcześniej dzwoniła na Izbę Przyjęć, informując, że rozpoczęła się u niej akcja porodowa i chce przyjechać do szpitala, jednak jej mąż objęty jest kwarantanną domową po powrocie z zagranicy. Szpital podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

„Okłamując personel podczas przyjęcia na Izbie Przyjęć pacjentka naraziła nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie innych pacjentki oraz całego zespołu medycznego: ratowników medycznych, położnych i lekarzy. Nie znając prawdy, nie mając wiedzy o tak istotnych faktach, personel nie może podjąć odpowiednich decyzji ‼️” – czytamy w komunikacie jaki pojawił się na profilu szpitala Pro Familia.
Reklama
Jednocześnie, szpital apeluje do wszystkich pacjentów, aby nie zatajali prawdy, gdyż może to wywołać znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu opieki ginekologiczno-położniczej na Podkarpaciu:  „Każde kłamstwo, zatajanie istotnych informacji przez pacjentki nie tylko naraża na utratę zdrowia wiele osób, ale może prowadzić do wyłączenia z funkcjonowania naszego szpitala lub innych placówek oraz objęcie personelu kwarantanną, co prowadziłoby do dramatycznej sytuacji i załamania systemu opieki ginekologiczno-położniczej na terenie województwa podkarpackiego.”

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom szpitala, w placówce zorganizowano dwa trakty porodowe. Jeden przeznaczony jest dla kobiet zdrowych, natomiast drugi dla pacjentek z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentki zdrowe już na etapie przyjęcia do szpitala, są rozdzielane od tych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Reklama