Rzeszów - Wtorek, 07.10.2025
Reklama

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

Dodano: 01.10.2025 r. / Redakcja

Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920 / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920 / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rondo, położone na osiedlu Śródmieście, u zbiegu ul. Artura Grottgera i ul. Adama Asnyka, powstało w ramach dużej inwestycji pn. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Zadanie składało się z trzech części, z czego dwie realizowało miasto. Pierwsza obejmowała przebudowę placu Dworcowego i budowę podziemnego parkingu, natomiast druga – modernizację układu drogowego wokół dworca. W jej ramach przebudowano m.in. ulice Grottgera, Kilińskiego, Asnyka, Bardowskiego i Batorego, a także wykonano nowe rondo, ścieżkę rowerową, chodniki oraz oświetlenie.

Podczas wtorkowej sesji radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą nadania temu skrzyżowaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920”.

Reklama

„Nadanie temu miejscu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” będzie wyrazem szacunku dla ich czynu oraz przypomnieniem mieszkańcom i przyjezdnym o bohaterach, których odwaga jest częścią dziedzictwa Rzeszowa i całej Polski” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Nowa nazwa zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Rondo w rejonie dworca PKS zostało udostępnione kierowcom 2 października 2023 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Rzeszów

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Reklama