Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

Dodano: 20.10.2021 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Prace remontowo-budowlane trwają już od września zeszłego roku. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstała dodatkowa kondygnacja, w której znajdą się gabinety rektora i prorektorów. Ponad wejściem głównym dobudowana została sala senatu, mająca pomieścić około 100 osób. Ponadto dotychczasowe pomieszczenia poddane zostały modernizacji, budynek został docieplony, a elewacja zrewitalizowana.

Istotnym elementem inwestycji jest także przebudowa dużej auli, która ma powiększyć liczbę miejsc siedzących o kolejnych 50, kosztem pomieszczeń, które aktualnie przylegają do sali.
Reklama
Zmodernizowana została także mała aula, w której znajdą się indywidualne siedziska, rozmieszczone w 13 rzędach o obustronnym dostępie. W obu pomieszczeniach poprawiona została akustyka, a między aulami powstało dodatkowe wejście z własnym holem.

Jak informuje Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR, obecnie realizowana jest końcowa fazą inwestycji. Trwają prace wykończeniowe w środku dodatkowej kondygnacji, instalowane są szyby i framugi okienne. Mimo niewielkiego, okołotygodniowego opóźnienia w planie realizacji, inwestycja o wartości ok. 16,5 mln zł ma zostać ukończona, jak planowano, z końcem lutego przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Reklama