Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się latem 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. W miejsce starych warsztatów powstał nowy 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe: wykonanie sufitów podwieszanych, wykładzin obiektowych i okładzin ściennych. Roboty prowadzone są również na zewnątrz, polegają na utwardzaniu terenu.

Nowa część szkoły to budynek 3-kondygnacyjny, w którym znajdą się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Zadanie obejmuje również remont istniejącego budynku z kompleksową termomodernizacją. Powstaje nowa część ogrodzenia. Zostanie zamontowana także instalacja fotowoltaiczna, budynek będzie wyposażony w platformę dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizacją inwestycji zajmuje się wybrana w przetargu firma z Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jesienią br.

Koszt inwestycji to ponad 10,6 mln zł.. Na zadanie pozyskano środki zewnętrzne –dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa warunków dydaktycznych i jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Reklama