Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się latem 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. W miejsce starych warsztatów powstał nowy 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe: wykonanie sufitów podwieszanych, wykładzin obiektowych i okładzin ściennych. Roboty prowadzone są również na zewnątrz, polegają na utwardzaniu terenu.

Nowa część szkoły to budynek 3-kondygnacyjny, w którym znajdą się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Zadanie obejmuje również remont istniejącego budynku z kompleksową termomodernizacją. Powstaje nowa część ogrodzenia. Zostanie zamontowana także instalacja fotowoltaiczna, budynek będzie wyposażony w platformę dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizacją inwestycji zajmuje się wybrana w przetargu firma z Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jesienią br.

Koszt inwestycji to ponad 10,6 mln zł.. Na zadanie pozyskano środki zewnętrzne –dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa warunków dydaktycznych i jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Rzeszów

Sezonowe lodowisko tuż obok ratusza

RZESZÓW. Od 6 grudnia przy rzeszowskim Rynku dostępne będzie nowe, sezonowe lodowisko. Ma funkcjonować do końca lutego.

Rzeszów

Czeka nas modernizacja Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Miasto przygotowało przetarg dotyczący modernizacji Stadionu Miejskiego.

Reklama