Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Przebudowa rzeszowskiego „elektronika” rozpoczęła się latem 2024 roku. Zadanie realizuje firma Polbud z Rzeszowa. W pierwszej kolejności wykonawca dokonał rozbiórki warsztatów przylegających do szkolnego budynku oraz żelbetowego ogrodzenia. W ich miejsce powstał 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa jest już w zaawansowanej fazie. Wykonawca zakończył prace m.in. przy dociepleniu budynku, elewacji zewnętrznej, pokryciu dachu. Obecnie we wnętrzu budynku prowadzone są prace wykończeniowe, montowane są sufity podwieszane, wykładziny. Trwa też rozruch instalacji. Prowadzone są prace na dziedzińcu, gdzie m.in. układana jest kostka.

Reklama

Inwestycja objęła także remont starego budynku szkoły wraz z kompleksową termomodernizacją.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 10 650 834,05 zł. Zadanie zostało dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Motocyklista najechał na krawężnik i się przewrócił, trafił do szpitala

RZESZÓW. 28-latek kierujący motocyklem, podczas wyprzedzania, najechał na krawężnik i się przewrócił. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Nightskating. W sobotę ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od nafty do leda”, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Reklama