Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Nowo wybudowany budynek klubowy to obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni 250 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania. W budynku znajdują się trzy szatnie wraz sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Kolejnymi elementami przebudowy stadionu była wymiana nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.) oraz dostarczenie dwóch zestawów ławek-wiat dla zawodników. Na boisku do piłki nożnej wykonano oświetlenie i monitoring, na stadionie postawiono tablicę wyników. Zamontowane także ogrodzenie i piłkochwyty od strony zachodniej boiska (wzdłuż drogi) oraz piłkochwyty między boiskami.

Reklama

Obecnie wykonawca realizuje roboty dodatkowe. Chodzi m.in. o oświetlenie placu przy bramie wjazdowej, przyłącze wody do studni wodomierzowej i istniejących zraszaczy, odwodnienie liniowe 10 mb, chodnik z kostki brukowej przy trybunach wraz z obrzeżami, dostawa i montaż barierek przy trybunach, droga zjazdowa z budynku na boisko 45 m kw.

Modernizacją stadionu KS Grunwald Budziwój zajmuje się firma AJ PROFIBUD z Chmielnika. Wartość całej inwestycji to blisko 4,3 mln zł. Wszystkie prace zostaną zakończone do 5 września 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020. 

Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. 

Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama